Trzy uczennice z naszej szkoły – Emilka Antokolska (kl.IVa), Jagoda Kałużna (kl.Va) oraz Monika Dominiak (kl.VIb) - zakwalifikowały się do etapu rejonowego XVI Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego Szkół Podstawowych Miasta Poznania.

Jednym ze współorganizatorów etapu rejonowego była Szkoła Podstawowa nr 79, w której 6 kwietnia trzy znawczynie ortografii starały się jak najlepiej napisać dyktando ortograficzne. Na konkurs przyjechali uczniowie z ponad dwudziestu szkół podstawowych.

Patronem SP nr 79 jest Arkady Fiedler – polski prozaik, reportażysta, przyrodnik i podróżnik. Jego książki należą dzisiaj do klasyki literatury podróżniczej. Pan Arkady znał zasady polskiej ortografii i interpunkcji. Napisał mnóstwo ciekawych książek, które warto czytać i podczas lektury doskonalić reguły poprawnej pisowni.

Joanna Kołaczyńska

Diana Biegańska