W piękny czerwcowy poniedziałek,  klasa 2c i 2d Szkoły Podstawowej zebrały się skoro świt, by wyruszyć w podróż do czasów prehistorycznych. Eleganckim autokarem, w towarzystwie czterech opiekunów oraz przewodnika, całkiem spora gromadka dzieci pojechała do Rogowa/ k. Gniezna, aby w pięknej zielonej scenerii podziwiać dinozaury.

Mimo deszczowego poranka, tuż przed godz. 10:00 zza okien autokaru zobaczyliśmy nasz cel - ZAUROLANDIĘ! Po szybkiej zbiórce dołączyła do nas tamtejsza pani przewodnik, która w ciekawy i interesujący spósób opowiedziała nam o czasach, kiedy żyły dinozaury. Przeszliśmy wspólnie ścieżką edukacyjną i podziwialiśmy te pradawne stwory. Dinozaury w rogowskim parku są naturalnych rozmiarów, więc mogliśmy sobie wyobrazić, jak to było, gdy one naprawdę żyły. Na końcu ścieżki edukacyjnej weszliśmy do muzeum i podziwialiśmy pozostałości i zachowane elementy prehistorycznych czasów. No i po tej długiej chwili skupienia, przyszedł czs na dziecięce przyjemności. Troszkę się posililiśmy i wyruszyliśmy na podbój ogromnego placu zabaw. Radości było co niemiara, dzieci były wszędzie i korzystały z urokliwego miejsca do zabawy. Na koniec naszej przygody z Zaurolandią zaczął padać rzęsisty deszcz, ale nie był nam straszny, gdyż szybkim krokiem udaliśmy się do autobusu. Jeszcze szybkie zdjęcie, ostatni rzut okiem na ogromne dinozaury i ruszyliśmy w podróż powrotną do Poznania. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni bezpiecznie wróciliśmy do naszej smochowickiej rzeczywistości :)