Dnia 5.10.2017 zapoczątkowaliśmy cykl zajęć dotyczących mających pewne ograniczenia ruchowe. Program zajęć "Na kulach" obejmuje grupę dzieci z klas I-III szkoły podstawowej. Został realizowany przy współpracy z Fundacją Inicjatyw Obywatelskich Creo. Ma na celu uwrażliwienie na humanitaryzm, tolerancje i współodczuwanie. Poprzez pogadankę, warsztaty i próbę poruszania się na wózkach inwalidzkich nasi uczniowie mieli okazję poczuć jak ciężko jest np. wykonać zakręt wokół przeszkody lub wjechać na podjazd do budynku. Poruszanie się komunikacją miejską też nie jest łatwe, gdyż wymaga często opuszczenia specjalnej platformy. Są to bariery, które trudno pokonać poruszając się na wózku inwalidzkim. Podczas zajęć uczniowie przygotowali plakaty i komunikaty by zaprezentować jak rozwiązaliby problemy osób niepełnosprawnych w przyszłości.

Sylwia Kot