5 czerwca w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Języków Obcych. W tym dniu podkreślamy znaczenie znajomości języków obcych we współczesnym świecie.

Każda klasa ze szkoły podstawowej przygotowała kolorowy kolaż dotyczący danego kraju. Mogliśmy podziwiać między innymi kolaże na temat Chin, Kanady, Brazylii, Holandii, Włoch, Hiszpanii, Japonii i wiele innych. Klasy gimnazjalne przygotowały natomiast plakaty ilustrujące idiomy niemieckie, rysowały kaligramy, a także rozwiązywały test dotyczący znajomości wiedzy o krajach niemieckojęzycznych. Niektórzy uczniowie przebrali się za postacie z literatury. Na korytarzu szkolnym mogliśmy zobaczyć Królową Śniegu, Kopciuszka, Anię z Zielonego Wzgórza, Leonarda da Vinci i wielu innych.

Poprzez organizowanie Dnia Języków Obcych pokazujemy, iż uczenie się języków innych ludzi pomaga nam się wzajemnie zrozumieć, przekroczyć różnice kulturowe oraz przy okazji dobrze się bawić. Jak zawsze w naszej szkole nie zabrakło twórczych pomysłów, rozwijania kompetencji językowych i współpracy w grupie.