dziennik elektroniczny2

A- A A+

 

4MIN4LIFE- warsztaty z pierwszej pomocy w naszej szkole.

 

W ostatnich dniach mieliśmy możliwość gościć grupę licealistów, którzy postanowili uświadamiać, jak ważna jest pomoc. Realizując projekt społeczny, realizują oni swój cel: szerzenie świadomości o tym, jak ważna jest pierwsza pomoc. 

Skąd nazwa projektu 4MIN4LIFE? Pierwsze 4 minuty określane są w ratownictwie jako złote minuty. Jest to najważniejszy moment udzielania pierwszej pomocy. Od udzielenia w ich czasie właściwej pomocy, zależeć może zdrowie, a nawet życie drugiej osoby.

W czasie warsztatów, nasi uczniowie nabyli nie tylko wiedzę teoretyczną (np. jakie są objawy udaru), ale przypomnieli sobie także podstawowe wiadomości z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Co ważne, ćwiczyli także w praktyce tak ważne umiejętności, jak ułożenie w pozycji bocznej, zachowanie w przypadku zakrztuszenia (chwyt Heimlicha) oraz uciski klatki piersiowej i oddechy ratownicze.

Bardzo dziękujemy za przeprowadzone warsztaty licealistkom oraz ich opiekunowi. Jesteśmy pewni, że zdobyta wiedza pozwoli naszym uczniom podjąć właściwą decyzjęw sytuacji zagrożenia czyjegoś życia. Decyzję o podjęciu działania i udzieleniu pomocy, ponieważ to od nas może zależeć czyjeś życie.

 

Początek strony