Dzień Motyla – pomaganie dodaje skrzydeł!

21 marca nasza szkoła wzięła udział w obchodach Dnia Wrażliwości – Dnia Motyla, który w tym roku odbył się pod patronatem Wojewódzkiego Kuratora Oświaty. To kolejny raz, kiedy aktywnie włączyliśmy się w akcję wspierającą pacjentów poznańskiego Hospicjum Palium.

Celem wydarzenia było przekonywanie ludzi, że pomaganie jest bardzo proste, daje radość i może przybierać bardzo różne formy.

Świętując obchody Dnia Wrażliwości w naszej szkole, uczniowie wzięli udział w dwóch konkursach: indywidualnym na wykonanie motyla oraz klasowym - na ozdobienie sal lekcyjnych motywami wiosennymi (w tym także i motylami).

Na specjalnych warsztatach, wolontariusze i uczniowie Samorządu Szkolnego grupy wiekowej z klas 4-6, również wykonali motyle. Natomiast grupa młodzieży ze Szkolnego Wolontariatu wraz z opiekunami świętowała Dzień Motyla w Urzędzie Wojewódzkim, gdzie spod naszych rąk wyszły setki kolorowych motyli. Z urzędu przeszliśmy na plac Wolności i tam tańcem, paradą celebrowaliśmy Dzień Motyla. Mieszkańcom Poznania rozdawaliśmy wcześniej przygotowane barwne motyle, namawiając przechodniów do pomagania innym - zwłaszcza chorym wymagających opieki paliatywnej.

Zachęcamy wszystkich od najmłodszych lat do pomagania innym, bo pomaganie daje satysfakcję, a dobroć raz dana wraca podwójnie!