dziennik elektroniczny2

A- A A+

10 marca 2026 odbyło się spotkanie uczniów klas 7 i 8 z przedstawicielką Policji.

Podczas prelekcji uczniowie dowiedzieli się czym jest odpowiedzialność karna nieletnich oraz jakie mogą być skutki niewłaściwych i ryzykownych decyzji. Poruszony został także temat substancji psychoaktywnych – ich wpływu na zdrowie oraz konsekwencji prawnych związanych z ich posiadaniem i używaniem.

Nie zabrakło również rozmowy o bezpiecznym korzystaniu z hulajnóg i rowerów, a także o wykorzystywaniu wizerunku innych osób w Internecie i odpowiedzialności za publikowane treści.

Pani policjantka opowiedziała także o zawodzie policjanta – uczniowie dowiedzieli się, jak można zostać policjantem, na czym polega codzienna służba oraz jakie wydziały funkcjonują w Policji.

Spotkanie było cenną lekcją bezpieczeństwa, odpowiedzialności i świadomego podejmowania decyzji. Było ono również ważnym elementem edukacji obywatelskiej – uczniowie mieli okazję lepiej zrozumieć, jak funkcjonują instytucje państwowe, jakie prawa i obowiązki mają młodzi obywatele oraz jak ich codzienne decyzje mogą wpływać na innych i na przestrzeganie prawa.

Dziękujemy za interesującą prelekcję i poświęcony czas!

 

20260310_090408
20260310_090534
Początek strony