Loading
Home

AKTUALNOŚCI

Nabór 2014/15 do Gimnazjum 66

Nabór 2014/15 do Gimnazjum 66

        „Jeśli nie możesz być drogą, bądź małą ścieżyną, Jeśli nie słońcem, bądź małą gwiazdeczką; Nie rozmiar stanowi... [Czytaj...]

II Smochowicki Bieg Po Zdrowie

II Smochowicki Bieg Po Zdrowie

Zapraszamy wszystkich do udziału w II Smochowickim Biegu Po Zdrowie, który odbędzie się 14 czerwca 2014 r. Czeka nas znów wiele atrakcji zarówno dla... [Czytaj...]

Gimzetka Wielkanocna

Samorząd Uczniowski Gimnazjum 66 serdecznie zaprasza do przeczytania kolejnego numeru naszej gazetki szkolnej. Gimzetka nr 6-2013/14   [Czytaj...]

Laureaci odebrali nagrody

Dnia 14 kwietnia 2014r. w Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II st. im. Mieczysława Karłowicza w Poznaniu odbyła się gala wręczenia... [Czytaj...]

Zapraszamy na Koncert dla Przyjaciół!

Zapraszamy na Koncert dla Przyjaciół!

     Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Zespołu Szkół nr 1 w Poznaniu mają zaszczyt zaprosić na "Koncert dla Przyjaciół", który odbędzie się  9... [Czytaj...]

Dzień Motyla

Dzień Motyla

    Motyl - symbol życia, nieśmiertelności, duszy, miłości, szczęścia, lekkości,  natchnienia, piękna i przemiany, a w końcu dążenia do... [Czytaj...]

Kiermasz Wielkanocny 2014

Kiermasz Wielkanocny 2014

       Zgodnie z tradycją i w tym roku w Naszej szkole odbył się kiermasz wielkanocny.               Podczas kiermaszu można było... [Czytaj...]

"Poduszka dla Maluszka"

     Uczniowie naszej szkoły włączyli się do charytatywnej akcji „Poduszka dla Maluszka”. Akcja ta prowadzona jest na rzecz dzieci, które muszą... [Czytaj...]

Gimzetka Wiosenna

Samorząd Uczniowski Gimnazjum 66 serdecznie zaprasza do przeczytania kolejnego numeru Gimzetki Gimzetka Wiosenna [Czytaj...]

Kiermasz Świąteczny

Kiermasz Świąteczny

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców oraz uczniów, jutro tj. czwartek 27 marca 2014 w godz. 17:00 – 20:00 na coroczny KIERMASZ WIOSENNO -... [Czytaj...]

Wiosenny Talent Show

Możliwości człowieka mają swój czas, podobnie jak kwiaty i owoce pory roku, w których kwitną i dojrzewają." François Rochefoucauld Dnia 21 marca... [Czytaj...]

„Wiosna… ach to TY”

        Dopiero za dwa dni, bo 21 marca będziemy witać kalendarzową wiosnę, ale w naszej świetlicy już zrobiło się kolorowo.       ... [Czytaj...]

Festiwal Projektów Edukacyjnych

Dnia 17 maja 2013r. odbył się w Gimnazjum Festiwal Obowiązkowych Projektów Edukacyjnych. Jak co roku, klasy drugie zaprezentowały efekt swojej pracy w formie prezentacji publicznych. W bieżącym roku szkolnym zostało zrealizowanych 7 projektów w 9 grupach projektowych. Na dobry początek matematyczni zapaleńcy zaprezentowali projekt „Banki a matematyka” przygotowany pod opieką p. mgr Grażyny Śledzińskiej. Następnie dowiedzieliśmy się, że języka francuskiego można uczyć się przez zabawę dzięki inscenizacji bajki francuskiej, którą pomogła przygotować p. mgr Halina Radecka. Jeszcze przed przerwą podążyliśmy „Śladami Bambrów poznańskich” i uświadomiliśmy sobie „Jakie zagrożenia cywilizacyjne wynikają z zanieczyszczenia powietrza” . Nad tymi projektami czuwały p. mgr Elżbiety Praczyk i p. mgr Beata Konstańczak. Po przerwie efekty swoich poszukiwań dotyczących specyfiki kultury brytyjskiej przedstawili uczniowie przygotowani przez p. mgr Olgę Twardą, prezentując   projekt „Czytać czy nie? – oto jest pytanie. Kultura brytyjska na wybranych przykładach literackich”. Dzięki pracy aż 12 chłopców pod kierunkiem p. mgr Zbigniewa Zielińskiego dowiedzieliśmy się „Jaki powinien być bezpieczny Internet”. Projekt ten miał formę prezentacji multimedialnej. Uczniowie przygotowali także foldery i ulotki informacyjne. Na koniec czteroosobowa grupa, której patronem była p. mgr Anny Kowalewska, zaprezentowała wszystkim obecnym „Ekslibris jako małą graficzną opowieść”.

W czasie trwania prezentacji zostało również przeprowadzone głosowanie wśród widzów na najciekawszy projekt i najlepiej prezentującego ucznia. Gimnazjaliści wytypowali projekty językowe jako najciekawsze, jednak wygrał projekt z języka francuskiego oraz uczeń Piotr Filipowski, czyli Czerwony Kapturek z bajki francuskiej. Gratulujemy dodatkowych punktów z zachowania w nagrodę!

Serdecznie dziękujemy również chłopcom odpowiedzialnym za sprzęt multimedialny: Damianowi Klimarczykowi oraz Oskarowi Dołżkiewiczowi. Nad całością festiwalu czuwała p. mgr Elżbieta Praczyk.

altalt

altaltalt

scroll back to top