Logowanie do dziennika

Loading
Home

AKTUALNOŚCI

Gimzetka nr 2 - 2014/15

Samorząd Uczniowski serdecznie zaprasza do przeczytania kolejnego numeru szkolnej Gimzetki Gimzetka nr 2 - 2014/15 [Czytaj...]

Jesienna zbiórka dla zwierzaków

Jesienna zbiórka dla zwierzaków

Zapraszamy do wsparcia naszej zbiórki dla zwierząt ze schroniska w Przyborówku.   Dary można przynosić do 7.11.2014 r. do sali 100 lub włożyć do... [Czytaj...]

Dzień Nauczyciela w Gimnazjum

Dzień Nauczyciela w Gimnazjum

Dnia 14 października, z okazji Dnia Nauczyciela, Samorząd Uczniowski Gimnazjum 66 przygotował specjalny program w celu uczczenia tego wyjątkowego... [Czytaj...]

Konkurs

Konkurs "Widokówka z Poznania"

[Czytaj...]

Wydłużamy czas pracy świetlicy

UWAGA! Od 6 października 2014 roku, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców, wydłużamy czas pracy ŚWIETLICY SZKOLNEJ od 7:00 do 17:00. [Czytaj...]

Wycieczka integracyjna klas pierwszych

Wycieczka integracyjna klas pierwszych

  We wrześniu odbyła się wycieczka integracyjna do Giecza z udziałem uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 57.   Na miejscu zwiedziliśmy... [Czytaj...]

Wyjście do kina

Wyjście do kina

Dnia 3 października uczniowie naszego Gimnazjum wybrali się do kina. Klasy pierwsze obejrzały wzruszający film "Zostań, jeśli kochasz", na podstawie... [Czytaj...]

Noc Naukowców

Noc Naukowców

Noc naukowców jest to impreza popularno-naukowa i rozrywkowa organizowana w Europie pod hasłem Researchers' Night co roku pod koniec września. Jej celem... [Czytaj...]

Turniej piłki nożnej

Turniej piłki nożnej

W dniu 27.września  uczniowie klas V i VI wzięli udział w turnieju piłki nożnej o puchar prof. księdza Nawrota.Turniej odbył się na obiektach Szkoły... [Czytaj...]

Rajd rowerowy

Rajd rowerowy

Dnia 28.09.2014 odbył się coroczny rajd rowerowy Jesień kolarska im. Marii Mann. W tym roku do Chludowa. Z naszego gimnazjum wyruszyło na trasę 7 uczniów... [Czytaj...]

Magiczny Madagaskar

Magiczny Madagaskar

      Wycieczka człapie leniwie, przewodnik co rusz pokrzykuje, ale upał tylko spowalnia kroki. Słońce rozlewa się ciepłym strumieniem po twarzach... [Czytaj...]

Lekcja przyrody w OGRODZIE  BOTANICZNYM

Lekcja przyrody w OGRODZIE BOTANICZNYM

    25 IX 2014 r. klasa IV b wybrała się - wraz z panią od przyrody oraz wychowawczynią – do pięknego Ogrodu Botanicznego.      Wśród... [Czytaj...]

Festiwal Projektów Edukacyjnych

Dnia 17 maja 2013r. odbył się w Gimnazjum Festiwal Obowiązkowych Projektów Edukacyjnych. Jak co roku, klasy drugie zaprezentowały efekt swojej pracy w formie prezentacji publicznych. W bieżącym roku szkolnym zostało zrealizowanych 7 projektów w 9 grupach projektowych. Na dobry początek matematyczni zapaleńcy zaprezentowali projekt „Banki a matematyka” przygotowany pod opieką p. mgr Grażyny Śledzińskiej. Następnie dowiedzieliśmy się, że języka francuskiego można uczyć się przez zabawę dzięki inscenizacji bajki francuskiej, którą pomogła przygotować p. mgr Halina Radecka. Jeszcze przed przerwą podążyliśmy „Śladami Bambrów poznańskich” i uświadomiliśmy sobie „Jakie zagrożenia cywilizacyjne wynikają z zanieczyszczenia powietrza” . Nad tymi projektami czuwały p. mgr Elżbiety Praczyk i p. mgr Beata Konstańczak. Po przerwie efekty swoich poszukiwań dotyczących specyfiki kultury brytyjskiej przedstawili uczniowie przygotowani przez p. mgr Olgę Twardą, prezentując   projekt „Czytać czy nie? – oto jest pytanie. Kultura brytyjska na wybranych przykładach literackich”. Dzięki pracy aż 12 chłopców pod kierunkiem p. mgr Zbigniewa Zielińskiego dowiedzieliśmy się „Jaki powinien być bezpieczny Internet”. Projekt ten miał formę prezentacji multimedialnej. Uczniowie przygotowali także foldery i ulotki informacyjne. Na koniec czteroosobowa grupa, której patronem była p. mgr Anny Kowalewska, zaprezentowała wszystkim obecnym „Ekslibris jako małą graficzną opowieść”.

W czasie trwania prezentacji zostało również przeprowadzone głosowanie wśród widzów na najciekawszy projekt i najlepiej prezentującego ucznia. Gimnazjaliści wytypowali projekty językowe jako najciekawsze, jednak wygrał projekt z języka francuskiego oraz uczeń Piotr Filipowski, czyli Czerwony Kapturek z bajki francuskiej. Gratulujemy dodatkowych punktów z zachowania w nagrodę!

Serdecznie dziękujemy również chłopcom odpowiedzialnym za sprzęt multimedialny: Damianowi Klimarczykowi oraz Oskarowi Dołżkiewiczowi. Nad całością festiwalu czuwała p. mgr Elżbieta Praczyk.

altalt

altaltalt

scroll back to top