Logowanie do dziennika

Loading
Home

AKTUALNOŚCI

Akcja

Akcja "PODARUJ KSIĄŻKĘ BIBLIOTECE" 2014

Akcja "PODARUJ KSIĄŻKĘ BIBLIOTECE" 2014   Jeżeli jesteś właścicielem książki, która dostarczyła Ci niezapomnianych wrażeń, nie skazuj jej... [Czytaj...]

Wybraliśmy Samorząd Uczniowski SP 57

Wybraliśmy Samorząd Uczniowski SP 57

Za nami wybory do Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej nr 57 w Poznaniu. Odbyły się w piątek 12 września 2014 r., i jak zawsze, poprzedzone... [Czytaj...]

Zebrania z rodzicami

W dniu 18.09.2014 r. odbędą się zebrania z rodzicami. O godz. 17.00 w sali gimnastycznej odbędzie się spotkanie rodziców uczniów klas czwartych z p.... [Czytaj...]

Wybraliśmy nowy Samorząd Uczniowski Gimnazjum 66

Dnia 12 września odbyły się ogólnoszkolne wybory do Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum 66. Poniżej wyniki. Dostępny jest też plan. Zachęcamy do... [Czytaj...]

KIERMASZ PODRĘCZNIKÓW

Dnia 29 sierpnia 2014 roku od godziny 11:00 do 17:00 odbędzie się kiermasz nowych podręczników w hali sportowej. ZAPRASZAMY [Czytaj...]

Wyprawka szkolna

www.pcs-poznan.pl [Czytaj...]

Pomoc materialna dla uczniów.

    POMOC MATERIALNA DLA UCZNIÓW              INFORMATOR 2014 OPRACOWANIE: DAMIAN NAPIERAŁA POMOC MATERIALNA DLA... [Czytaj...]

INFORMACJE DLA RODZICÓW UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH ROK SZKOLNY 2014/2015

Drodzy Rodzice!    Początek roku szkolnego zbliża się wielkimi krokami. W związku z tym przedstawiamy kilka niezbędnych informacji dotyczących... [Czytaj...]

Gimnazjum nr 66 w czołówce rankingu gimnazjów rejonowych miasta Poznania

Z przyjemnością informujemy o wysokich wynikach egzaminu gimnazjalnego naszych uczniów. Trzecioklasiści napisali wszystkie części tegorocznego testu... [Czytaj...]

Nabór uzupełniający do Gimnazjum 66

Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Poznaniu ogłasza nabór uzupełniający do klas I-ych Gimnazjum 66. Liczba wolnych miejsc: 23. Nabór 2014/15 FOLDER [Czytaj...]

Sekretariat podczas wakacji

podczas wakacji SEKRETARIAT CZYNNY poniedziałki   -   9°°- 13ºº środy  -   9ºº - 13ºº piątek  -   9ºº - 13ºº SEKRETARIAT... [Czytaj...]

Dzień Sportu w Gimnazjum

Dzień Sportu w Gimnazjum

Dnia 20 czerwca planowaliśmy rajd do Strzeszynka w ramach działań związanych z promocją zdrowia w naszym Gimnazjum. Niestety pogoda nie dopisała, więc... [Czytaj...]

Festiwal Projektów Edukacyjnych

Dnia 17 maja 2013r. odbył się w Gimnazjum Festiwal Obowiązkowych Projektów Edukacyjnych. Jak co roku, klasy drugie zaprezentowały efekt swojej pracy w formie prezentacji publicznych. W bieżącym roku szkolnym zostało zrealizowanych 7 projektów w 9 grupach projektowych. Na dobry początek matematyczni zapaleńcy zaprezentowali projekt „Banki a matematyka” przygotowany pod opieką p. mgr Grażyny Śledzińskiej. Następnie dowiedzieliśmy się, że języka francuskiego można uczyć się przez zabawę dzięki inscenizacji bajki francuskiej, którą pomogła przygotować p. mgr Halina Radecka. Jeszcze przed przerwą podążyliśmy „Śladami Bambrów poznańskich” i uświadomiliśmy sobie „Jakie zagrożenia cywilizacyjne wynikają z zanieczyszczenia powietrza” . Nad tymi projektami czuwały p. mgr Elżbiety Praczyk i p. mgr Beata Konstańczak. Po przerwie efekty swoich poszukiwań dotyczących specyfiki kultury brytyjskiej przedstawili uczniowie przygotowani przez p. mgr Olgę Twardą, prezentując   projekt „Czytać czy nie? – oto jest pytanie. Kultura brytyjska na wybranych przykładach literackich”. Dzięki pracy aż 12 chłopców pod kierunkiem p. mgr Zbigniewa Zielińskiego dowiedzieliśmy się „Jaki powinien być bezpieczny Internet”. Projekt ten miał formę prezentacji multimedialnej. Uczniowie przygotowali także foldery i ulotki informacyjne. Na koniec czteroosobowa grupa, której patronem była p. mgr Anny Kowalewska, zaprezentowała wszystkim obecnym „Ekslibris jako małą graficzną opowieść”.

W czasie trwania prezentacji zostało również przeprowadzone głosowanie wśród widzów na najciekawszy projekt i najlepiej prezentującego ucznia. Gimnazjaliści wytypowali projekty językowe jako najciekawsze, jednak wygrał projekt z języka francuskiego oraz uczeń Piotr Filipowski, czyli Czerwony Kapturek z bajki francuskiej. Gratulujemy dodatkowych punktów z zachowania w nagrodę!

Serdecznie dziękujemy również chłopcom odpowiedzialnym za sprzęt multimedialny: Damianowi Klimarczykowi oraz Oskarowi Dołżkiewiczowi. Nad całością festiwalu czuwała p. mgr Elżbieta Praczyk.

altalt

altaltalt

scroll back to top