Logowanie do dziennika

Gimzetka nr 3 2014/15

Serdecznie zapraszamy do przeczytania naszego świątecznego wydania Gimzetki. Gimzetka nr 3 - 2014/2015 [Czytaj...]

Projekt Akademii Wychowania Fizycznego. Informacje dla rodziców klas I-III Szkoły Podstawowej

Od stycznia rusza w naszej szkole nowy projekt pod nazwą „Dzieci rodzicom – rodzice dla dzieci, czas na wspólną aktywność fizyczną” dotyczy on... [Czytaj...]

Kolejny etap remontów zakończony. Zobacz jak zmienia się nasza szkola.

Serdecznie zapraszamy na wirtualny fotospacer po naszej szkole.  tutaj [Czytaj...]

Rozpoczęliśmy współpracę międzynarodową z Czechami

Z przyjemnością informujemy, że rozpoczęliśmy współpracę ze szkołą w Czechach w miejscowości Dubňany‏ na poziomie klas I-III szkoły podstawowej.... [Czytaj...]

Przedstawienie na motywach baśni: „Królowa śniegu”.

Dnia 12.12.2014r. grupie wiekowej gimnazjum został zaprezentowany montaż poetycko-wokalny na motywach baśni Królowa śniegu autorstwa H. Ch. Andersena.... [Czytaj...]

Nagrody Miasta Poznania

Z przyjemnością informujemy, że Kapituła Konkursu „Nagroda Miasta Poznania za szczególne osiągnięcia dla uczniów poznańskich szkół” rozpatrzyła... [Czytaj...]

Klubowicze KMF Gimseans na festiwalu Ale kino!

W ramach kolejnego, piątego już spotkania, Klubu Miłośników Filmu „Gimseans” dnia 1 grudnia, grupa uczniów z klas I i II wybrała się na film... [Czytaj...]

Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę 2014

Serdecznie zapraszamy do udziału w ogólnopolskiej akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. Nasza szkoła już po raz trzeci pomaga dzieciom z domów... [Czytaj...]

Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe

Z dumą informujemy, że nasi uczniowie zakwalifikowali się do etapu rejonowego Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych:   z matematyki:   -... [Czytaj...]

Andrzejkowe spotkanie - klasa IV B

Wieczór andrzejkowy w klasie IV b dostarczył uczestnikom sporo atrakcji. Czwartoklasiści przeżyli chwile poetyckiej zadumy. Mieli też zabawę na... [Czytaj...]

Zaduszki Poetyckie

[Czytaj...]

Promujemy talenty artystyczne naszych uczniów

Dnia 13 listopada grupa naszych gimnazjalistów wraz z opiekunami udała się na wernisaż do Domu Kultury „Orbita”. Wystawa ma tytuł „Wspomnienia z... [Czytaj...]

Festiwal Projektów Edukacyjnych

Dnia 17 maja 2013r. odbył się w Gimnazjum Festiwal Obowiązkowych Projektów Edukacyjnych. Jak co roku, klasy drugie zaprezentowały efekt swojej pracy w formie prezentacji publicznych. W bieżącym roku szkolnym zostało zrealizowanych 7 projektów w 9 grupach projektowych. Na dobry początek matematyczni zapaleńcy zaprezentowali projekt „Banki a matematyka” przygotowany pod opieką p. mgr Grażyny Śledzińskiej. Następnie dowiedzieliśmy się, że języka francuskiego można uczyć się przez zabawę dzięki inscenizacji bajki francuskiej, którą pomogła przygotować p. mgr Halina Radecka. Jeszcze przed przerwą podążyliśmy „Śladami Bambrów poznańskich” i uświadomiliśmy sobie „Jakie zagrożenia cywilizacyjne wynikają z zanieczyszczenia powietrza” . Nad tymi projektami czuwały p. mgr Elżbiety Praczyk i p. mgr Beata Konstańczak. Po przerwie efekty swoich poszukiwań dotyczących specyfiki kultury brytyjskiej przedstawili uczniowie przygotowani przez p. mgr Olgę Twardą, prezentując   projekt „Czytać czy nie? – oto jest pytanie. Kultura brytyjska na wybranych przykładach literackich”. Dzięki pracy aż 12 chłopców pod kierunkiem p. mgr Zbigniewa Zielińskiego dowiedzieliśmy się „Jaki powinien być bezpieczny Internet”. Projekt ten miał formę prezentacji multimedialnej. Uczniowie przygotowali także foldery i ulotki informacyjne. Na koniec czteroosobowa grupa, której patronem była p. mgr Anny Kowalewska, zaprezentowała wszystkim obecnym „Ekslibris jako małą graficzną opowieść”.

W czasie trwania prezentacji zostało również przeprowadzone głosowanie wśród widzów na najciekawszy projekt i najlepiej prezentującego ucznia. Gimnazjaliści wytypowali projekty językowe jako najciekawsze, jednak wygrał projekt z języka francuskiego oraz uczeń Piotr Filipowski, czyli Czerwony Kapturek z bajki francuskiej. Gratulujemy dodatkowych punktów z zachowania w nagrodę!

Serdecznie dziękujemy również chłopcom odpowiedzialnym za sprzęt multimedialny: Damianowi Klimarczykowi oraz Oskarowi Dołżkiewiczowi. Nad całością festiwalu czuwała p. mgr Elżbieta Praczyk.

altalt

altaltalt