Logowanie do dziennika

Kontrast Powiększ
Loading
Home

AKTUALNOŚCI

Wyniki wyborów

Dnia 5 października w naszej szkole zorganizowano wśród uczniów plebiscyt na najciekawsze ich zdaniem książki - w formie nawiązującej do... [Czytaj : Wyniki wyborów]

Gimbatalia - pierwsze potyczki!

Uwaga! Podsumowujemy pierwszy miesiąc naszej batalii! Poniżej konkurencje, za które można zdobyć punkty dla klasy w całym roku szkolnym 2015/16.... [Czytaj : Gimbatalia - pierwsze potyczki!]

Wybory

    ZAPRASZAMY WSZYSTKICH UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ DO UDZIAŁU W II OGÓLNOPOLSKICH WYBORACH KSIĄŻEK, które odbędą się w naszej szkole w... [Czytaj : Wybory]

Wybory do Samorządu Uczniowskiego SP 57, 2015-2016

Wybory do Samorządu Uczniowskiego SP 57, 2015-2016

Za nami wybory do Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej nr 57 w Poznaniu. Odbyły się w piątek 18 września 2015 r., i jak zawsze, poprzedzone... [Czytaj : Wybory do Samorządu Uczniowskiego SP 57, 2015-2016]

Wyniki Wyborów do Rady Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum 66

Dnia 11 września na lekcjach wychowawczych (6 h lekcyjna) odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum 66.  W głosowaniu wzięło udział... [Czytaj : Wyniki Wyborów do Rady Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum 66]

Udanych wakacji!!

Udanych wakacji!!

Na wakacje ruszać czas Za dni kilka –o tej porze będę witać polskie morze. Bo najbardziej mi się marzy żeby bawić się na plaży. A ja... [Czytaj : Udanych wakacji!!]

Dzień Sportu w Gimnazjum

Dzień Sportu w Gimnazjum

Dnia 22 czerwca odbył się gimnazjalny Dzień Sportu przygotowany przez p. D. Jurkowską i B. Tuczyńską, które wspomagali dopingujący swoje klasy... [Czytaj : Dzień Sportu w Gimnazjum]

Wierszolandia 2015

W środę 24 czerwca 2015r. odbyła się w naszej szkole kolejna edycja konkursu recytatorskiego dla uczniów klas I – III „WIERSZOLANDIA”. W tym roku... [Czytaj : Wierszolandia 2015]

Gimzetka Wakacyjna

Samorząd Uczniowski zaprasza do przeczytania ostatniego numeru Gimzetki. Gimzetka nr 8-2014/15 [Czytaj : Gimzetka Wakacyjna]

Obóz szkoleniowy EuroWeek

Obóz szkoleniowy EuroWeek

„Z wieloma rzeczami w życiu jest jak z kawą – jeśli jej w porę nie wypijesz i ostygnie,  nie będzie już taka smaczna…” Dnia 6 czerwca w... [Czytaj : Obóz szkoleniowy EuroWeek]

Wyniki sprawdzianu szóstoklasisty

Wyniki sprawdzianu szóstoklasisty

Z dumą informujemy, że uczniowie klas VI Szkoły Podstawowej nr 57 w Poznaniu spisali się bardzo dobrze uzyskując wysokie wyniki na sprawdzianie... [Czytaj : Wyniki sprawdzianu szóstoklasisty]

Wycieczka do Wrocławia

Wycieczka do Wrocławia

     W Dzień Mamy – 26 maja – czwartoklasiści (klasa 4 a , 4 b) wybrali się wraz z wychowawczyniami do Wrocławia. Zespołom klasowym towarzyszyła... [Czytaj : Wycieczka do Wrocławia]

Festiwal Projektów Edukacyjnych

Dnia 17 maja 2013r. odbył się w Gimnazjum Festiwal Obowiązkowych Projektów Edukacyjnych. Jak co roku, klasy drugie zaprezentowały efekt swojej pracy w formie prezentacji publicznych. W bieżącym roku szkolnym zostało zrealizowanych 7 projektów w 9 grupach projektowych. Na dobry początek matematyczni zapaleńcy zaprezentowali projekt „Banki a matematyka” przygotowany pod opieką p. mgr Grażyny Śledzińskiej. Następnie dowiedzieliśmy się, że języka francuskiego można uczyć się przez zabawę dzięki inscenizacji bajki francuskiej, którą pomogła przygotować p. mgr Halina Radecka. Jeszcze przed przerwą podążyliśmy „Śladami Bambrów poznańskich” i uświadomiliśmy sobie „Jakie zagrożenia cywilizacyjne wynikają z zanieczyszczenia powietrza” . Nad tymi projektami czuwały p. mgr Elżbiety Praczyk i p. mgr Beata Konstańczak. Po przerwie efekty swoich poszukiwań dotyczących specyfiki kultury brytyjskiej przedstawili uczniowie przygotowani przez p. mgr Olgę Twardą, prezentując   projekt „Czytać czy nie? – oto jest pytanie. Kultura brytyjska na wybranych przykładach literackich”. Dzięki pracy aż 12 chłopców pod kierunkiem p. mgr Zbigniewa Zielińskiego dowiedzieliśmy się „Jaki powinien być bezpieczny Internet”. Projekt ten miał formę prezentacji multimedialnej. Uczniowie przygotowali także foldery i ulotki informacyjne. Na koniec czteroosobowa grupa, której patronem była p. mgr Anny Kowalewska, zaprezentowała wszystkim obecnym „Ekslibris jako małą graficzną opowieść”.

W czasie trwania prezentacji zostało również przeprowadzone głosowanie wśród widzów na najciekawszy projekt i najlepiej prezentującego ucznia. Gimnazjaliści wytypowali projekty językowe jako najciekawsze, jednak wygrał projekt z języka francuskiego oraz uczeń Piotr Filipowski, czyli Czerwony Kapturek z bajki francuskiej. Gratulujemy dodatkowych punktów z zachowania w nagrodę!

Serdecznie dziękujemy również chłopcom odpowiedzialnym za sprzęt multimedialny: Damianowi Klimarczykowi oraz Oskarowi Dołżkiewiczowi. Nad całością festiwalu czuwała p. mgr Elżbieta Praczyk.

altalt

altaltalt