Logowanie do dziennika

Loading
Home

AKTUALNOŚCI

Zaduszki Poetyckie

Zaduszki Poetyckie

  [Czytaj...]

Konsultacje dla rodziców

Zapraszamy rodziców na konsultacje, które odbędą się w naszej szkole w dniu 20 listopada 2014 r. w godz. od 18.00 - 19.30. [Czytaj...]

Promujemy talenty artystyczne naszych uczniów

Dnia 13 listopada grupa naszych gimnazjalistów wraz z opiekunami udała się na wernisaż do Domu Kultury „Orbita”. Wystawa ma tytuł „Wspomnienia z... [Czytaj...]

Wydarzenie artystyczne! Zaproszenie na wernisaż

Wydarzenie artystyczne! Zaproszenie na wernisaż

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy pt:"Wspomnienia z podróży", na której zostaną zaprezentowane prace plastyczne uczniów Gimnazjum nr 66. Miejsce... [Czytaj...]

Apel z okazji Święta Niepodległości

Apel z okazji Święta Niepodległości

      W piątek 7 listopada na lekcji wychowawczej gimnazjaliści uczestniczyli w apelu z okazji dziewięćdziesiątej szóstej rocznicy odzyskania... [Czytaj...]

SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA ZABAWĘ ANDRZEJKOWĄ!

SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA ZABAWĘ ANDRZEJKOWĄ!

SZANOWNI RODZICE !  SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA ZABAWĘ ANDRZEJKOWĄ! Zabawa odbędzie się dnia 22 listopada 2014 r o godz.20-tej w sali pod kościołem... [Czytaj...]

Sukces sportowy naszej uczennicy

Sukces sportowy naszej uczennicy

Antonina Lachman z kl. V a 25 października,  wywalczyła I miejsce w Mistrzostwach Wielkopolski Szkół w Szermierce - XXI Memoriale Tadeusza... [Czytaj...]

Certyfikat Szkoły Odkrywców Talentów dla Gimnazjum 66

Certyfikat Szkoły Odkrywców Talentów dla Gimnazjum 66

Z przyjemnością informujemy, że Gimnazjum 66 w Zespole Szkół nr 1 im. Józefa Kostrzewskiego w Poznaniu uzyskało w roku szkolnym 2013/14 tytuł Szkoły... [Czytaj...]

Gimzetka nr 2 - 2014/15

Samorząd Uczniowski serdecznie zaprasza do przeczytania kolejnego numeru szkolnej Gimzetki Gimzetka nr 2 - 2014/15 [Czytaj...]

Jesienna zbiórka dla zwierzaków

Jesienna zbiórka dla zwierzaków

Zapraszamy do wsparcia naszej zbiórki dla zwierząt ze schroniska w Przyborówku.   Dary można przynosić do 7.11.2014 r. do sali 100 lub włożyć do... [Czytaj...]

Dzień Nauczyciela w Gimnazjum

Dzień Nauczyciela w Gimnazjum

Dnia 14 października, z okazji Dnia Nauczyciela, Samorząd Uczniowski Gimnazjum 66 przygotował specjalny program w celu uczczenia tego wyjątkowego... [Czytaj...]

Konkurs

Konkurs "Widokówka z Poznania"

[Czytaj...]

Festiwal Projektów Edukacyjnych

Dnia 17 maja 2013r. odbył się w Gimnazjum Festiwal Obowiązkowych Projektów Edukacyjnych. Jak co roku, klasy drugie zaprezentowały efekt swojej pracy w formie prezentacji publicznych. W bieżącym roku szkolnym zostało zrealizowanych 7 projektów w 9 grupach projektowych. Na dobry początek matematyczni zapaleńcy zaprezentowali projekt „Banki a matematyka” przygotowany pod opieką p. mgr Grażyny Śledzińskiej. Następnie dowiedzieliśmy się, że języka francuskiego można uczyć się przez zabawę dzięki inscenizacji bajki francuskiej, którą pomogła przygotować p. mgr Halina Radecka. Jeszcze przed przerwą podążyliśmy „Śladami Bambrów poznańskich” i uświadomiliśmy sobie „Jakie zagrożenia cywilizacyjne wynikają z zanieczyszczenia powietrza” . Nad tymi projektami czuwały p. mgr Elżbiety Praczyk i p. mgr Beata Konstańczak. Po przerwie efekty swoich poszukiwań dotyczących specyfiki kultury brytyjskiej przedstawili uczniowie przygotowani przez p. mgr Olgę Twardą, prezentując   projekt „Czytać czy nie? – oto jest pytanie. Kultura brytyjska na wybranych przykładach literackich”. Dzięki pracy aż 12 chłopców pod kierunkiem p. mgr Zbigniewa Zielińskiego dowiedzieliśmy się „Jaki powinien być bezpieczny Internet”. Projekt ten miał formę prezentacji multimedialnej. Uczniowie przygotowali także foldery i ulotki informacyjne. Na koniec czteroosobowa grupa, której patronem była p. mgr Anny Kowalewska, zaprezentowała wszystkim obecnym „Ekslibris jako małą graficzną opowieść”.

W czasie trwania prezentacji zostało również przeprowadzone głosowanie wśród widzów na najciekawszy projekt i najlepiej prezentującego ucznia. Gimnazjaliści wytypowali projekty językowe jako najciekawsze, jednak wygrał projekt z języka francuskiego oraz uczeń Piotr Filipowski, czyli Czerwony Kapturek z bajki francuskiej. Gratulujemy dodatkowych punktów z zachowania w nagrodę!

Serdecznie dziękujemy również chłopcom odpowiedzialnym za sprzęt multimedialny: Damianowi Klimarczykowi oraz Oskarowi Dołżkiewiczowi. Nad całością festiwalu czuwała p. mgr Elżbieta Praczyk.

altalt

altaltalt

scroll back to top